EVALU 

Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce

https://evalu.pl/sites/default/files/baner_1.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_2.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_3.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/img_1321.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_5.jpg

Projekty

Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL

Identyfikacja kierunków wsparcia w ramach FE SL 2021-2027 na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego

Celem badania było zaprogramowanie wsparcia na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego (trzeciego sektora), a także działań na rzecz określonych grup docelowych, które zostaną powierzone do realizacji partnerom społecznym i organizacjom pozarządowym, z uwagi na ich doświadczenie i potencjał społeczny.

Badanie ewaluacyjne ex-post projektu „e-Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Przedmiotem badania było wykonanie ewaluacji ex-post Projektu „e–Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” (dalej: „Projekt”) realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.3. Ocenie poddany zostanie Projekt w zakresie realizacji celu, który miał osiągnąć oraz efektów Projektu. Wnioski i rekomendacje uzupełnione o analizę trendów w obszarze cyfryzacji będą wyznaczały kierunek kolejnych planowanych interwencji w tym obszarze.
 

Ewaluacja ex-post instrumentów szkoleniowo-doradczych działania 2.2 i 2.21 PO WER skierowanych do kadr przedsiębiorstw

Celem ewaluacji było dokonanie podsumowującej oceny przebiegu i efektów projektów realizowanych w ramach Działania 2.2 i 2.21, identyfikacja czynników mających wpływ na ich sukces lub niepowodzenie oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących pożądanych form i kierunków podobnych interwencji realizowanych w przyszłości.

Ewaluacja ex post działań informacyjnych i promocyjnych podejmowanych w ramach RPO WSL na lata 2014-2020

Cele badania:
1) Ocena zrealizowanych działań informacyjnych i promocyjnych w ramach systemu komunikacji RPO WSL.
2) Ocena możliwości osiągnięcia celów Strategii komunikacji RPO WSL na lata 2014-2020.
3) Wskazanie rozwiązań w zakresie działań informacyjnych i promocyjnych możliwych do realizacji w perspektywie 2021-2027. 
 
 

Strony

Ocena Średniookresowa Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Głównym celem badania było dokonanie oceny dotychczasowego oraz szacowanego wpływu PROW 2007-2013 na rozwój społeczno – gospodarczy, w szczególności rolnictwa i obszarów wiejskich.

Badanie realizowane we współpracy z Instytutem Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej oraz Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa

Zamawiający: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wspólna 30, 00-930, Warszawa

Do celów szczegółowych badania należała:

  • ocena trafności programowania,
  • ocena postępu wdrażania Programu,
  • ocena skuteczności Programu,
  • ocena potencjalnego wpływu społeczno-ekonomicznego Programu.

Zakres przedmiotowy badania stanowiły wszystkie działania PROW 2007-2013, w tym również stanowiące kontynuację zobowiązań podjętych w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004 – 2006.

Badanie objeło swoim zakresem cały obszar Polski, z uwzględnieniem aspektu przestrzennego i dotyczyło realizacji Programu w latach 2007 – 2009. Ponadto w ramach badania zgromadzono dane dotyczące wartości bazowych wskaźników oraz szeregu danych statystycznych niezbędnych do modelowania makroekonomicznego.

Badanie zostało podzielone na 4 moduły:

  1. Moduł badawczy A – Ponowna weryfikacja trafności strategii Programu;
  2. Moduł badawczy B – Ocena postępu wdrażania poszczególnych działań Programu i Programu jako całości oraz trafności i efektywności założeń programowych;
  3. Moduł badawczy C – Ocena skuteczności Programu;
  4. Moduł badawczy D - Ocena spodziewanego oddziaływania społeczno-ekonomicznego i wpływu na priorytety wspólnotowe oraz spodziewanej trwałości.

Zastosowana metodologia:

Analiza dokumentów i danych zastanych, Indywidualne wywiady pogłębione (IDI), Zogniskowany wywiad grupowy (FGI), Badanie ilościowe PAPI z beneficjentami Działań, Badanie ilościowe CAWI z przedstawicielami instytucji oraz z doradcami, Badanie ilościowe CAWI z członkami LGD, Badania ilościowe CATI, Studia przypadku na poziomie projektu, Monograficzne studia przypadku na poziomie jednostek samorządu terytorialnego, Studia przypadku na poziomie LGD z elementem socjogramu, modelowanie mikro- i makroekonomiczne.

Termin realizacji:
kwiecień – grudzień 2010 r.
Budżet:
1 154 095.60 PLN

Zamawiający: 
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Zakres Terytorialny: 
Ogólnopolski
Rok realizacji: 
2010
Tematyka badania: 
Ekonomia społeczna
Rozwój obszarów wiejskich
Typ usługi: 
Ewaluacja ex-post
Ewaluacja tematyczna/on-going
Wstecz